Dywaniki samochodowe.

lis 17, 2017 8 odpowiedzi przez

Obecnie na rynku możemy znaleźć dużą ilość gumowych dywaników samochodowych. Niestety nie wszystkie produkty spełniają podstawowe normy jakości. Do naszej redakcji trafiły dywaniki samochodowe firmy Geyer & Hosaja.

Geyer & Hosaja co to za firma?

Geyer & Hosaja jest jednym z największym producentów gumy w Europie, która zatrudnia ponad 700 osób. Firma cechuje się przede wszystkim 25 letnim doświadczeniem, które przekłada się na wysoką jakość wykonywanych przez nią produktów.

IMG_5661

Jakie wybrać dywaniki?

Zakup dywaników samochodowych wiążę się z koniecznością podjęcia decyzji czy mają to być dywaniki przeznaczone na okres zimowy czy letni. Oczywiście w przypadku zakupu letnich dywaników o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup dywaników materiałowych. Jeżeli chcemy dywaniki zimowe bądź uniwersalne najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dywaników wykonanych z gumy. Dlaczego? Ponieważ materiał z którego są wykonane czyli guma jest o wiele bardziej odporna na zabrudzenia oraz łatwiejsza w eksploatacji. Niestety gumowe dywaniki nie  „ucieszą oka” tak jak ma to miejsce w przypadku dywaników materiałowych, dzięki którym w naszym pojeździe jest bardziej przytulnie.

IMG_5662

Do naszej redakcji trafiły gumowe dywaniki firmy Geyer & Hosaja. Już podczas pierwszego kontaktu z produktem można zorientować się, że dywaniki są wysokiej jakości. Dlaczego? Większość gumowych dywaników pachnie charakterystyczna gumą, która nie jest przyjemna. Zupełnie inaczej niż w tym przypadku. Dodatkowo komplet jest bardzo dobrze spięty i opisany- bez większego problemu mogliśmy odczytać do jakiej marki i modelu pojazdu są przeznaczone. Na kolejny plus zasługuje idealne dopasowanie wycieraczek do miejsca na nich przeznaczonego. Co więcej w przypadku wystąpienia fabrycznych zatrzasków w aucie przystosowanych do montażu wycieraczek, montaż ich jest bardzo szybki i prosty. Dzięki zastosowaniu odpowiednich bolców po drugiej stronie, wycieraczkę bardzo trudno przemieścić – za to duży plus.

IMG_5664

Struktura wycieraczki jest bardzo przemyślana, ponieważ w miejscu gdzie najczęściej znajdują się nasze nogi użyto większej ilości gumy, przez co wycieraczka cechuje się większa wytrzymałością, a powstała w wyniku tego struktura jest bardzo atrakcyjna dla oka.

Elementem testu na którym się skupiliśmy było rozlewanie poszczególnych płynów na wycieraczki. Zastosowanie nawet benzyny ekstrakcyjnej nie doprowadziło do uszkodzenia struktury. Podobnie było w przypadku dużej ilości piasku, w połączeniu z ruchami butów.

IMG_5668

Mycie wycieraczek jest bardzo proste i szybkie, dzięki czemu szybko i sprawnie możemy zadbać o utrzymanie ich w czystości.

IMG_5672

Po ponad dwu tygodniowym teście gumowych wycieraczek samochodowych firmy Geyer & Hosaja możemy z czystym sumieniem polecić ich zakup. Co więcej wielu producentów samochodowych takich jak Mercedes Benz, Audi, Ford bądź Volkswagen zdecydowało się na ich wykorzystanie podczas pierwszego montażu w swoich fabrykach i jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Na koniec pozostaje cena, która w zależności od marki oraz modelu pojazdu kształtuje się w graniach od 80 złotych do 150 złotych. Wszystkie dywaniki Geyer & Hosaja spełniają normy ISO 9001, ISO/TS 16949 oraz ISO 14001.

IMG_5674

Aktualności, Strefa Wiedzy

O autorze

Powiadają, że w aucie urodzony... Z wykształcenia umysł ścisły, a z zamiłowania humanistyczny...

8 odpowiedzi do artykułu “Dywaniki samochodowe.”

 1. Kamil says:

  Ja nie jestem za gumowymi wycieraczkami.. moim zdaniem najlepsze są welurowe.. :)

 2. Arek says:

  Skoro piszesz że są takie dobre to zamówię. Na zimę zawsze wkładam gumowe, za dużo wody żeby inne rodzaje dywaników dały sobie radę.

 3. plusgum says:

  Zapowiada się naprawdę ciekawie, właśnie chciałem na czasie wymieniać dywaniki, może tym się przyjrzę bliżej.

 4. Olka says:

  Ciekawa opcja, czekam na jakieś komentarze od was, czy dobre są 😀

 5. Modna wiedza says:

  Czekam na opinie odnośnie tych dywaników. Akurat potrzebuję jakichś na zimę.

 6. carwit says:

  Dzięki, akurat moje stare welury nadają się tylko na śmietnik i zastanawiałem się właśnie nad gumowym rozwiązaniem – wydaje się być zdecydowanie bardziej korzystne:)

 7. Marcin says:

  Jestem ciekaw jak to wyjdzie w teście:) Wyglądają bardzo spoko.

 8. iParts.pl says:

  Bardzo ciekawy test wycieraczek. Swoją drogą – ciekawe czy w lecie pod tymi gumowymi wycieraczkami nie będzie się robiła wilgoć?

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress