Kia pro_cee’d GT oraz cee’d GT: sportowa ofensywa

mar 25, 2013 Brak odpowiedzi przez

Rozwój marki Kia w ostatnich latach widoczny jest gołym okiem, a tym razem koreański producent wprowadza do gry dwa usportowione modele: pro_cee’d GT oraz cee’d GT, które mają stawić czoło nowemu Golfowi GTI. Kia wyposaży modele GT w silnik o pojemności 1.6 litra typu GDI (gasoline direct injection), nie porywa, prawda? Trzeba jednak dodać, że zamontowana pod maską turbosprężarka typu twin-scroll zwiększa moc zwykłej „jeden-szóstki” o 51% aż do 204KM i moment o 61% do 265 Nm. W efekcie „GT-ki” będą osiągać 100km/h w 7.7 sekundy, a elastyczność między 60-100km/h wyniesie na czwartym biegu 5.4 sekundy. Pewność prowadzenia ma zapewniać utwardzone zawieszenie o sportowej charakterystyce. Producent deklaruje, że średnie spalanie wyniesie 7.4 litra na 100km.

Kia, pro_cee'd GT, cee'd GT

Kia, pro_cee'd GT, cee'd GT Kia, pro_cee'd GT, cee'd GT

Z zewnątrz odmiany GT poznamy po chromowanym grillu, sportowych zderzakach, specjalnych czteropunktowych światłach LED,  podwójnym wydechu oraz oczywiście po 18’’ felgach aluminiowych. Wewnątrz uwagę skupiają sportowe fotele Recaro, aluminiowe nakładki na pedały oraz 7’’ monitor TFT wpasowany w konsolę środkową.

Kia, pro_cee'd GT, cee'd GT Kia, pro_cee'd GT, cee'd GT

Nowe odmiany rodziny cee’d-ów będą produkowane w fabryce w słowackiej Żylinie. Pierwsze samochody dotrą do swoich odbiorców już w połowie roku.

Ceny i szczegółową specyfikację producent ma podać już niedługo… Kia, pro_cee'd GT, cee'd GT

Aktualności

O autorze

Jsem kreativní člověk se smyslem pro detail a své schopnosti uplatňuji v automotive ;-)
Brak odpowiedzi dla “Kia pro_cee’d GT oraz cee’d GT: sportowa ofensywa”

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress