Opel Cascada: wyrośnięty kabriolet z Polski

mar 24, 2013 1 odpowiedź przez

Już niebawem, bo od początku kwietnia do sprzedaży wejdzie najnowszy model Opla, czyli zbudowany na bazie Astry IV, czteroosobowy kabriolet o nazwie Cascada. Zastąpi on produkowaną w latach 2006-2010 Astrę TwinTop i uzupełni ofertę o brakujące ogniwo. Cascada nie chce być już jednak tylko odmianą Astry, a faktycznie nowym, odrębnym modelem, który charakteryzuje się przede wszystkim wydłużonym nadwoziem (4696mm), co sprawia, że wyrasta z aut kompaktowych i aspiruje do klasy średniej. Ponadprzeciętna długość samochodu ma także przełożenie na przestronność wnętrza i ładowność, bowiem pojemność bagażnika (przy zamkniętym dachu) wynosi aż 380 litrów.

Opel-Cascada, Astra, Cabrio Opel-Cascada, Astra, Cabrio

Źródłem przyjemności Cascady jest miękki dach, którego otwarcie trwa naprawdę krótko, bo tylko 17 sekund przy prędkości do 50km/h. Warto zauważyć, że wszystkie wersje wyposażeniowe posiadają funkcję zdalnego sterowania dachem, co w praktyce pozwala na jego złożenie poprzez wciśnięcie przycisku zintegrowanego z breloczkiem. Nowa Cascada to także moc nowych technologii, wśród których wyróżnia się sportowe zawieszenie HiPerStrut, a także układ tłumienia drgań FlexRide, których zastosowanie ma potęgować przyjemność płynącą z jazdy kabrioletem.

Opel-Cascada, Astra, Cabrio Opel-Cascada, Astra, Cabrio

Cascada ma zapewniać także podróżującym maksimum bezpieczeństwa. Świadczy o tym wysoka sztywność kabiny nadwozia, która została wykonana z wytrzymałej stali, nie podlegającej deformacji. Przed skutkami dachowania będą natomiast chronić pasażerów sprężynujące pręty, które automatycznie wysuną się podczas wypadku.

Opel-Cascada, Astra, Cabrio

Bazowym silnikiem nowej Cascady będzie benzynowy 1.4 Turbo dostępny w wersji 120KM i mocniejszej 140KM. Nowością będzie przedstawiciel nowej generacji silników benzynowych Opla, czyli jednostka 1.6 SIDI Turbo ECOTEC o mocy 170KM i momencie wynoszącym 280Nm, który na chwilę obecną jest najwyższy w tej klasie silników. Z diesli Opel zaoferuje nam silniki 2.0 CDTI BiTurbo o mocy 195KM oraz 2.0 CDTI o mocy 165KM. Podsumowując: jest w czym wybierać.

 Jak podaje producent, ceny zaczynają się od 111 400zł. Z podstawowym silnikiem benzynowym 1.4 Turbo o mocy 120KM wyposażonym w 6-biegową przekładnię manualną i w bogatej wersji wyposażeniowej COSMO.

Polskie salony będą przyjmować zamówienia na Cascadę już od początku kwietnia, a pierwsze samochody zostaną dostarczone do klientów w czerwcu. Warto podkreślić fakt, że nowy Opel Cascada jest produkowany w polskiej fabryce Opla w Gliwicach.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z oficjalnego rozpoczęcia montażu Cascady w Gliwiacach, które miało miejsce 28.02.2013r.

Opel-Cascada, Astra, Cabrio Opel-Cascada, Astra, Cabrio Opel-Cascada, Astra, Cabrio Opel-Cascada, Astra, CabrioOpel-Cascada, Astra, Cabrio

Aktualności

O autorze

Jsem kreativní člověk se smyslem pro detail a své schopnosti uplatňuji v automotive ;-)

Jedna odpowiedź do artykułu “Opel Cascada: wyrośnięty kabriolet z Polski”

  1. LPGfan says:

    Cena jaką podaje producent za ten samochód (111 400zł) w wersji podstawowej to zdecydowanie dużo jak na Opla. Na Polskim rynku raczej się nie przyjął ten samochód…

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress