Przetestuj nowego Volkswagena, zanim weźmiesz auto na raty

mar 29, 2017 5 odpowiedzi przez

Kalkulator kredytu samochodowego to użyteczne narzędzie. Wiele takich aplikacji jest dostępnych online, więc w każdym miejscu, w każdej chwili i bez potrzeby angażowania kogokolwiek możemy poznać warunki zakupu auta na raty. Załóżmy, że planujemy nabycie Volkswagena Golfa, lubianego i popularnego na naszym rynku. Zanim jednak przebadamy finansowanie samochodu w kredycie, przetestujmy nasze wymarzone auto. Nietypowo, bo bez jazdy próbnej.

Mało kto jest motoryzacyjnym ekspertem, który jest w stanie szybko i bezbłędnie, a przy tym obiektywnie, ocenić i porównać dany samochód z innymi. My, statystyczni Kowalscy, kupujemy emocjami i poprzez auto chcemy zrealizować część naszych marzeń, aspiracji, potrzeb lub po prostu zachcianek. Oto krótki przewodnik oparty na subiektywnym „teście” samochodu. Zanim włączysz kalkulator kredytu samochodowego, dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając auto.

Kontakt wzrokowy

Na co zwracać uwagę w czasie pierwszego kontaktu z autem? Zacznijmy od przyjrzenia się bryle, proporcjom i designowi wybranego Golfa. Czy nam się podoba? Czy przyjemnie byłoby wracać do takiego samochodu po pracy czy zakupach i już z daleka móc na niego patrzeć? Oddalmy się na chwilę i poobserwujmy auto z różnych stron. Czy myśl: „To jest mój samochód” będzie dla nas przyjemna?

Estetyczna konfiguracja

Zastanówmy się też nad kolorem lakieru i dodatkami, np. aluminiowymi felgami. Możemy przy tym użyć nie tylko wyobraźni, ale i przydatnego konfiguratora na stronie internetowej Volkswagena. Wbrew pozorom nasze poczucie estetyki wpływa na poziom zadowolenia, które odczuwamy. Wybierzmy więc auto, które nam się po prostu podoba. To pierwszy krok do powiedzenia sobie: warto było!

Jak ocenić nasze przyszłe auto na raty?

 Otwierając drzwi samochodu sprawdźmy, czy wygodnie siada się i siedzi na siedzeniu. Niby prosta rada, ale warto kilkakrotne usiąść i wstać z siedzenia. Dotknijmy tapicerki, elementów wyposażenia, drzwi. Od razu zastanówmy się, czy taki kolor wnętrza jest odpowiedni. Oceńmy przestrzeń, czy wszystko jest rozmieszczone tak jak naszym zdaniem powinno być i czy już na pierwszy rzut oka nam się podoba:

 • Czy kierownica dobrze „leży w dłoniach”?
 • Czy swobodnie sięgamy rękoma do wszystkich wskaźników na desce rozdzielczej?
 • Czy mamy miejsce na łokcie?
 • Czy nogi w naturalny sposób „lądują” na pedale sprzęgła, gazu i hamulca?
 • Jaki jest zakres regulacji fotela i lusterek, czyli czy mamy ze swojego miejsca dobrą widoczność, kiedy wygodnie siedzimy?
 • Gdzie i jakie schowki mamy do dyspozycji?
 • Czy mamy wokół siebie odpowiednią przestrzeń, aby czuć się komfortowo jako kierowca?
 • Później sprawdzimy miejsce pasażera i wygodę tylnej kanapy, w tym miejsce na nogi i odległość głowy od podsufitki. Obowiązkowo również bagażnik. Wyobraźmy sobie w nim najczęściej przewożone przedmioty i przypomnijmy sobie pakowanie do auta bagaży, kiedy jechaliśmy na dłuższy wakacyjny wyjazd – czy wszystko da się tu zmieścić?

Krótko mówiąc: przetestujmy zarówno ergonomię, jak i estetykę miejsca, w którym prawdopodobnie spędzimy niejedną godzinę. Volkswageny znane są z przyjaznego, intuicyjnego rozmieszczenia elementów wnętrza, ale każdy kierowca ma przecież swoje upodobania, nieprawdaż?

Kalkulator kredytu samochodowego

Jeżeli nasze subiektywne oględziny samochodu wyszły na plus, zajrzyjmy do wspomnianego kalkulatora kredytu samochodowego na stronie www. Za ile możemy mieć wymarzonego Golfa? W zależności od naszych upodobań, wielkości silnika i jego mocy, wersji wyposażenia, opcji dodatkowych (lakieru, felg) miesięczne raty mogą się zaczynać już od nieco ponad 650 zł, w kredycie EasyDrive Volkswagen Financial Services. Pozostanie więc tylko etap ostatni, mniej subiektywny, choć nie mniej ważny: jazda próbna.

Aktualności

O autorze

Powiadają, że w aucie urodzony... Z wykształcenia umysł ścisły, a z zamiłowania humanistyczny...

5 odpowiedzi do artykułu “Przetestuj nowego Volkswagena, zanim weźmiesz auto na raty”

 1. auto giełda says:

  Ciekawe wskazówki co do tego jak tak naprawdę rzetelnie ocenić i przetestować samochód. :)

 2. Kamil says:

  Bardzo cenne informacje :)

 3. Kasia says:

  Ciekawe rady ! Rzadko spotykam się z opinią, że oprócz właściwości technicznych auto po prostu powinno się też nam podobać wizualnie. Zgadzam się w 100% ! Pozdrawiam

 4. Karol says:

  Branie auta na raty to chyba najgorszy pomysł na świecie, nie mowie tutaj o leasingu

 5. Dawid says:

  Świetny post, bardzo treściwy..

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress