50 lat AMG z Mercedes-Benz Duda-Cars, czyli tydzień wrażeń z najmocniejszej półki

paź 29, 2017 19 odpowiedzi przez

To już pięć dekad minęło od kiedy magiczne trzy litery zaczerpnięte od nazwisk dwóch założycieli i miejsca pierwszej siedziby stworzyły legendarną markę AMG zajmującą się od początku swojej historii tuningiem modeli Mercedesa.

Okrągła rocznica to czas podsumowania rozwoju marki AMG i nakreślenia perspektyw rozwoju, które jak już wiemy będą w niedalekiej przyszłości opierać się o technologie ekologiczne. Wiele powodów do świętowania mają także Polacy, którzy co raz chętniej sięgają po produkty spod znaku AMG, co czyni nasz rynek jednym z największych w Europie pod kątem sprzedaży tej marki.

Duda_AMG_2017_DCD9730

Już od dłuższego czasu wiodącym dealerem Mercedes-AMG w Polsce jest Mercedes-Benz Duda-Cars z siedzibą w Poznaniu, który to w roku 2016 roku dostarczył klientom tyle samochodów spod znaku AMG, co… całe Czechy. Trudno więc dziwić się, że Duda-Cars na 50 lecie marki AMG przygotował serię atrakcji pod nazwą AMG Performance Week, w którym mieliśmy okazję wziąć udział.

Duda_AMG_2017_DCD9347

Podczas pierwszych czterech dni tygodnia pod znakiem AMG klienci mieli okazję jeździć i testować przeróżne modele Mercedesów z podrasowanymi silnikami, takie jak chociażby E63 S AMG, GT C, czy klasyk z rodziny SUV-ów, a więc G63 AMG, który mimo upływu lat nieustannie przyciąga wzrok swoimi charakterystycznymi kanciastymi kształtami.

Duda_AMG_2017_DSC4800

Piąty dzień to z kolei inauguracja wystawy “From Legends to the Future” prezentującej imponującą kolekcję samochodów z aktualnej i historycznej gamy AMG. Wśród nich znalazło się miejsce na prawdziwe unikaty, jak np. SL65 AMG Black Series Orange Edition, który pochodzi z prywatnej kolekcji właściciela salonu. Nie lada gratką była także możliwość obejrzenia z bliska innych, motoryzacyjnych “białych kruków”, wśród których warto wymienić CLK DTM Coupe, czy SLR 722S wyprodukowany wspólnie z McLarenem.

Duda_AMG_2017_DSC4789 Duda_AMG_2017_DSC4819 Duda_AMG_2017_DSC4737 Duda_AMG_2017_DCD9808 Duda_AMG_2017_DCD9819 Duda_AMG_2017_DSC4748

Zwieńczeniem AMG Performance Week była sobotnia parada z udziałem ponad 50 różnych modeli AMG. Rozpoczęła się wspólną fotografią, która uwieczniła pojazdy ułożone w znak AMG, aby następnie właściciele za ich sterami mogli przemierzyć ulice Poznania i ostatecznie dotrzeć na Tor Poznań, zwieńczając tydzień wrażeń kilkoma rundami po sportowej pętli.

Duda_AMG_2017_DCD0046 Duda_AMG_2017_DCD0060 Duda_AMG_2017_DCD0504Duda_AMG_2017_DCD0215 Duda_AMG_2017_DCD0218 Duda_AMG_2017_DCD0467

Aktualności

O autorze

Jsem kreativní člověk se smyslem pro detail a své schopnosti uplatňuji v automotive ;-)

19 odpowiedzi do artykułu “50 lat AMG z Mercedes-Benz Duda-Cars, czyli tydzień wrażeń z najmocniejszej półki”

 1. daniel says:

  Mercedes G amg coś pięknego !!!

 2. szewczyk says:

  Nie mogę uwierzyć że to już tyle lat. Mercedesy AMG są przepiękne.

 3. mkpunkt says:

  Mercedes G to legenda, chyba nigdy nie skończą tego produkować :)

 4. daniel says:

  G class coś pięknego

 5. Dawid says:

  Świetnie to wygląda. Tyle merców naraz. Fakt, G class jest najlepsza dla kogoś kto chce auto z zadziornym wyglądem

 6. lukionon44 says:

  Mercedes amg GT tez robi ogromne wrażenie..

 7. Cemot says:

  G klasa to jakaś pomyłka jak dla mnie. Od chyba 30 lat w prawie nie zmienionej formie wciska się tego rupiecia ludziom za cenę większą od S klasy.

 8. ADL Adam says:

  Ten pomarańczowy Mercedes moje marzenie , chciałbym kiedyś mieć możliwość chociaż przejażdzki.

 9. Terazauto says:

  Tym żółtym AMG zdaje się, że porusza się milioner-celebryta Robert Gryn w Krakowie :)

 10. wojtek says:

  G klasa coś pięknego :)

 11. Piotr says:

  Mercedes G – samochód marzenie! Może kiedyś będzie mnie stać 😉

 12. MotoBlog says:

  Przecież ten CLK DTM Coupe to mistrzostwo świata, nie da się chyba wyprodukować lepszego auta…

 13. Piort says:

  Jestem w wielkim szoku, nie wiedziałem że ten tuner funkcjonuje już tak długo. No ale jak wiadomo dobra jakość obroni się sama i zdobędzie pozycje w światowych kręgach :) Życzę im kolejnych 50 z takim uznaniem jak dotychczas :)

 14. Jakub says:

  Wow świetne bryki! Chciałbym się przejechać każdym z nich! Czy w Polsce jest gdzieś możliwość jazdy próbnej takimi cackami?

 15. Blitz says:

  GT C to mój ideał. Chciałbym mieć takie cacko w garażu 😀 Jakub, tak.. np. w Poznaniu jest tor gdzie możesz jeździć różnymi modelami aut nawet Porsche 😀

 16. Damian says:

  Super ! Bardzo fajne auta, impreza była udana. Pomarańczowy Merolek bardzo mi się spodobał takim się przejechać to by było coś.

 17. JazdaFerrari.pl says:

  Bryczki świetne, ale nic nie dorówna Ferrari :)

 18. Marcin says:

  AMG to jest jednak konkret, mi się bardzo te modele AMG podobają, są tak bardzo szpanerskie i rzucające się w oczy że aż fajnie sie nimi jeździ i te silniki potężne cudo.

 19. Paweł says:

  Dobra.. urzekły mnie swoim wyglądem. Seria AMG jest odlotowa. Te sportowe kształty..

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress