BMW Night Vision zwycięża w plebiscycie Auto Lider

lut 22, 2013 Brak odpowiedzi przez

Czytelnicy pism Motor oraz Auto Moto zdecydowali, że w kategorii innowacji technicznych laury należą się BMW za system BMW Night Vision.

bmw1

BMW Night Vision to innowacyjny system wspomagania kierowcy z programu BMW ConnectedDrive, pozwalający znacząco zmniejszyć  ryzyko wypadku w czasie jazdy po zmroku. Kamera na podczerwień umieszczona w atrapie chłodnicy rejestruje ciepło emitowane przez różne obiekty. Dzięki temu system już z odległości 300 metrów rozpoznaje pieszych i rowerzystów, którzy w nocy są często praktycznie niewidoczni na drodze. Następnie układ analizuje dane wideo i na ich podstawie ustala, czy na trasie samochodu (zależnym od prędkości jazdy i kąta skrętu) nie znajduje się człowiek. W przypadku poruszaniu się w kierunku potencjalnie niebezpiecznej sytuacji z udziałem pieszego, BMW Night Vision ostrzega o tym kierowcę sygnałem wizualnym i dźwiękowym – ale tylko wtedy, gdy istnieje faktyczne zagrożenie. W ten sposób system zapobiega niepotrzebnemu odwracaniu uwagi.

 

Od lata 2013 roku system BMW Night Vision zostanie dodatkowo wyposażony w specjalny system rozpoznawania zwierząt, którego zasięg jest większy, niż świateł drogowych samochodu. Pracująca w podczerwieni kamera termowizyjna jest w stanie rozróżnić ludzi i zwierząt na podstawie ilości emitowanego ciepła. Jeśli BMW Night Vision wykryje potencjalne zderzenie ze zwierzęciem, dynamiczne oświetlenie punktowe zacznie je pulsacyjnie oświetlać. Na wyświetlaczu w desce rozdzielczej zostanie jednocześnie zapalona ikona z symbolem przedstawiającym jelenia. W przypadku poważnego zagrożenia kolizją system dodatkowo ostrzega kierowcę sygnałem akustycznym.

Aktualności

O autorze

Powiadają, że w aucie urodzony... Z wykształcenia umysł ścisły, a z zamiłowania humanistyczny...
Brak odpowiedzi dla “BMW Night Vision zwycięża w plebiscycie Auto Lider”

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress