Citroen DS Wild Rubis – prezentacja.

lis 26, 2013 2 odpowiedzi przez

Skrót DS – tak oznaczane są ekskluzywne odmiany modeli Citroena. Charakteryzują się zmodyfikowanym, agresywnym wyglądem, lepszą jakością wykonania no i przede wszystkim ceną, oczywiście odpowiednio wyższą. DS Rubis został zaprezentowany na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Jest to kolejny SUV o którym piszemy, ale tym razem o niezupełnie sportowym zacięciu. Mimo to zwraca uwagę klienta swoim wyglądem.

3citroen-ds-wild-rubis-01

Od momentu, kiedy Citroen opublikował pierwsze szkice koncepcyjne pojazdu, znawcy motoryzacji czekali ze zniecierpliwieniem na tę premierę. Samochód wizualnie dosłownie rzuca na kolana – wg mnie wygląda kosmicznie, a szczególna rolę w designie odgrywają chromowane wykończenia karoserii, do których modele DS powoli nas przyzwyczajają. Prawdziwy majstersztyk stanowią jednak zmyślnie przetłoczone reflektory, a szczególnie te przednie – wykonane w technologii LED. Rozdziela je masywna atrapa chłodnicy okraszona wielkim logo DS. To właśnie oznaczenie „DS” wyparło logo Citroena z maski Wild Rubisa. Czyżby DS wyrastało na samodzielną markę premium francuskiego koncernu? Tego nie wiemy, ale w ramach rekompensaty odpowiemy na pytanie:  co zasłania wspomniany grill? Oczywiście napęd hybrydowy o łącznej mocy 290KM (silnik HDI oraz elektryczny). Innowacyjny nie jest więc tylko wygląd, ale także serce pojazdu.

52

Wymiary:
– długość 4,7m                     – szerokość 1,95m                      – wysokość 1,59m

Cena ma oscylować miedzy 39 tys., a 40 tys. euro, co w przeliczeniu na złotówki oznacza wydatek rzędu 160 tys. zł. Data premiery pozostaje na razie owiana tajemnicą.

678

Aktualności

O autorze

Napisze o sobie krótko i zwięźle - Młody Gniewny ;)

2 odpowiedzi do artykułu “Citroen DS Wild Rubis – prezentacja.”

  1. DS says:

    Fajnie to wyglada

  2. Janusz says:

    Wygląda rewelacyjnie jak dla mnie!

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress