Dooble – test gry na podróż

mar 07, 2020 Brak odpowiedzi przez

Gra Dooble to idealny wypełniacz 5 minut wolnego czasu. Zasady są banalnie proste, różnica wieku między graczami nie ma większego znaczenia, rywalizować możemy właściwie wszędzie, nawet w samochodzie.

O co chodzi. Gra polegająca na tym, by znaleźć dwa te same obrazki na dwóch różnych kartach (krążkach). Trudność w ich zlokalizowaniu polega na tym, że np. zielony dinozaur może być malutki, średni, wielki i znaleźć go w gąszczu ust, ołówków, itp. wcale nie jest łatwo. To zatem pojedynek na spostrzegawczość, w którym to wiek gracza właściwie nie ma znaczenia. Rodzajów Dooble znajdziemy wiele a podstawowa gra zawiera pięć rodzajów rozgrywek. Więcej o zasadach można przeczytać tutaj  https://www.rebel.pl/product.php/1,1203/20640/Dobble.html

Dla kogo? W grę samodzielnie mogą zagrać nawet 4-5 letnie dzieci, tym bardziej że są również odmiany dla najmłodszych. Znakomicie będą się bawić jednak również sami dorośli lub towarzystwo zróżnicowane wiekowo.

Poziom skomplikowania zasad (1-10, 1 – banalne, 10 bardzo trudna gra): 1.

Orientacyjny czas rozgrywki. 5 minut.

Gdzie można zagrać? Dom, świetlica, samolot, pociąg, autokar, ośrodek wczasowy/hotel, nawet samochód na tylnej kanapie.

Finanse. Nowa gra kupiona w sieci powinna kosztować w granicach 40- 50 zł, dość często w sklepach stacjonarnych są promocje, można także poszukać używanych, np. na Facebooku. Jest popularna, więc istnieje szansa na znalezienie oferty, choć ja bym egzemplarza swojego nie oddał…

Wymiary. Niewielkie, gra zmieści się nawet w kieszeni kurtki.

Ocena końcowa (1-10, gdzie 1- beznadziejna, 10 idealna na podróż i wakacje): 9. Zabieramy ją w naszą każdą podróż i zawsze minimum 20 minut poświęcamy na Dooble. Także w domu przed trudniejszymi tytułami wyciągamy tę grę.

Aktualności

O autorze

Kocha pisać. Sprzęty i technologie traktuje jako narzędzia, więc nie zachwyci go efektowny spojler czy wielki silnik. Pragmatyk. Redaktor Eurologistics i Log24.pl. Przez 10 lat prowadził FlotęAutoBiznes, magazyn dla Fleet Managerów. Wcześniej m.in. w Głosie Wielkopolskim i Super Expressie.
Brak odpowiedzi dla “Dooble – test gry na podróż”

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress