Legenda powraca – Nowa Warszawa !!

lis 07, 2013 4 odpowiedzi przez

Zacznę dziś nie typowo, ponieważ mam do Was pytanie – jakie auta kojarzą się Wam z polską motoryzacja? Mogę się założyć, że większość od razu pomyślała o Fiacie 126p, czyli popularnym „maluchu”. Oczywiście na tym lista samochodów rodem z Polski się nie kończy, produkowaliśmy przecież Fiata 125p, Poloneza, Syrenkę czy też Warszawę. Zatrzymamy się na Warszawie, to właśnie o niej mowa, lecz jednak zupełnie innej niż pamiętacie…

 

Warszawa była produkowana w zakładach FSO na Żeraniu w latach 1951-1973. Warto wspomnieć, że był to pierwszy seryjnie produkowany samochód w powojennej Polsce. Przez Blisko 22 lata wyprodukowano w sumie 254 471 egzemplarzy. Na razie tyle o starej „warszawce”, ponieważ przedstawiamy Wam całkiem nową, zupełnie odmienioną! Kto mógł wpaść na tak niecodzienny pomysł wskrzeszenia tego auta? Oczywiście brać akademicka, a dokładnie kreatywni studenci z Politechniki Wrocławskiej, którzy pracują nad odrodzeniem legendy polskiej motoryzacji.

6

Najpierw był szkic

Stylistyka samochodu jest wyrazista, z jednej strony utrzymana w stylu retro, a z drugiej jednak sportowa i nowoczesna, a raczej „unowocześniona”. Jedno jest pewne: o starej Warszawie będą przypominać nam okrągłe lampy. Samochód tworzony jest na ramie od BMW. Twórcy chcą by pod maską spoczął potwór – spodziewaliście się przynajmniej 600KM?! Mówi się o silnikach 6.0 V12, albo 5.0 V8, jeszcze do końca nie wiadomo. Nie będzie już to spokojny samochód, ale zachowa reprezentacyjny charakter.

http://www.newwarsaw.com/

http://www.newwarsaw.com/

4

http://www.newwarsaw.com/

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że auto będzie aspirowało gabarytami do klasy premium – długość 4,88m.,szerokość 1,98m i wysokość 1,42m – dla przykładu są to wymiary zbliżone do aut pokroju np. Audi A6. Wcale to nie dziwi, gdyż Warszawa za czasów swojej świetności była autem topowym. Wnętrze samochodu ma być wykonane z przepychem i wykorzystaniem luksusowych materiałów. Premiera planowana jest na przełom maja i czerwca 2014 roku. Koszt wykonania Nowej Warszawy wyniesie ok. 500 000 zł.

http://www.newwarsaw.com/

http://www.newwarsaw.com/

http://www.newwarsaw.com/

http://www.newwarsaw.com/

 

Jeżeli chcecie śledzić losy nowej Warszawy, to producenci samochodu zapraszają na facebook’a  https://www.facebook.com/NewWarsaw

7

Aktualności

O autorze

Napisze o sobie krótko i zwięźle - Młody Gniewny ;)

4 odpowiedzi do artykułu “Legenda powraca – Nowa Warszawa !!”

 1. polskathebest says:

  3mam kicuki!

 2. Wwa says:

  jak wydac 500.000zl ?
  a) kupic mieszkanie
  b) dac na tace w kosciele
  c) kupic Warszawe

  trudny wybor…

 3. Hopman says:

  Pomysł kapitalny ale cena kosmiczna !!

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress