Nowość z Wysp Brytyjskich – Jaguar C-X17

paź 18, 2013 1 odpowiedź przez

 Jaguar podobnie jak Lamborghini nie jest jeszcze kojarzony z samochodami typu SUV. Jak wiemy, nie dawno włoska marka ogłosiła rozpoczęcie produkcji tego typu pojazdu (więcej informacji znajdziecie tutaj  https://www.strefatestow.pl/lamborghini-urus-kolejny-sportowy-suv/) Jaguar, który od zawsze odznaczał się najwyższą jakością wykonania oraz sportową nutą osiągów postanowił również powalczyć o nową klientelę, prezentując koncept modelu C-X17, którego światowa premiera odbyła się na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Jaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suvJaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suv

Od strony stylistycznej w oko rzuca się przede wszystkim agresywny i dynamiczny charakter sylwetki auta spod znaku dzikiego kota. Ogromny grill i smukłe reflektory śmiało podkreślają dwubiegunowy profil SUVa – z jednej strony ma być sportowo, a z drugiej, luksusowo. To nie łatwe do osiągnięcia, tym bardziej, że Jaguar potrafił już w swojej niedalekiej historii zawieść pomysłem na design, ale w tym wypadku, podobnie jak w modelu F-Type, efekt końcowy prezentuje się wyśmienicie.

Jaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suvJaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suvJaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suv

Serca do Jaguara będą produkowanie w fabryce w Wielkiej Brytani. Wraz z wprowadzeniem nowego modelu zadebiutuje nowa gama ekologicznych silników diesla, które według danych producenta mają ograniczyć emisję dwutlenku węgla do wartości poniżej 100 gramów na kilometr.  Ciekawe czy ta sztuka się uda?

Jaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suv

Wymiary pojazdu prezentują się następująco: rozstaw osi wynosi 2905mm, prześwit 213mm, długość 4718mm, wysokość 1649mm, a szerokość 1959mm.

Brytyjski koncern chwali się zamiarem wprowadzenia w C-X17 innowacyjnej technologii produkcji – zastosowaniem aluminium monocoque. Skutek? Samochód będzie dużo lżejszy. Ma się to także przełożyć na lepsze rozłożenie masy, przez co poprawieniu ulegną właściwości jezdne Jaguara.  Jaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suvJaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suv

Stylistyka samochodu robi wrażenie, a gdy dodamy jeszcze do tego to, co w Jaguarach jest priorytetem, czyli bezkompromisowy komfort, możemy otrzymać ciekawą alternatywę dla topowych aut typu SUV, jak np. BMW X5. Mamy jednak nadzieję, że C-X17 będzie prawdziwym przedstawicielem drapieżnej rasy kotów, a nie wynikiem kompromisowego mariażu prestiżu Jaguara i  techniki Forda.

Jaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suv

Produkcja samochodu ma ruszyć w 2015 roku. Ceny na razie są nieznane.

Jaguar,C-X17,SUV, Jaguar C-X17, c-x17 concept, nowy jaguar, suv od jaguara, suv, jaguar suv

Aktualności

O autorze

Napisze o sobie krótko i zwięźle - Młody Gniewny ;)

Jedna odpowiedź do artykułu “Nowość z Wysp Brytyjskich – Jaguar C-X17”

  1. Angel says:

    Jeśli będzie wyglądał tak jak na zdjęciach to szykuje się hit na miarę bmw x6.

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress