Qoros, czyli Chiny kontratakują…

mar 02, 2013 Brak odpowiedzi przez

Historia motoryzacji pamięta już kilka prób zaistnienia chińskich producentów aut w Europie, np. marki Chery, czy Landwind, każda z nich jednak zakończyła się niepowodzeniem. Powód? Niska cena nie rekompensowała równie niskiej jakości wykonania i przede wszystkim zatrważająco niskiego poziomu bezpieczeństwa, który regularnie obnażany był przez testy zderzeniowe Euro NCAP.

Kolejną marką, która spróbuje swoich sił w Europie będzie Qoros, firma o izraelsko-chińskim kapitale z siedzibą w Szanghaju, która na salonie w Genewie zaprezentuje swój pierwszy seryjny model – kompakt Qoros 3 Sedan.
Qoros-3-Sedan-front-qtr-wheels-turned_gallery_preview Qoros-3-Sedan-detail-front-qtr-lights-on_gallery_previewQoros-3-Sedan-rear-qtr-wheels-turned-lights-on_gallery_preview

W przeciwieństwie do swoich poprzedników Qoros zapowiada jednak połączenie niskiej ceny z elegancją i jakością, która jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu na starym kontynencie.

Qoros-3-Sedan-interior-driver-s-side_gallery_preview Qoros-3-Sedan-interior-centre-console-and-infotainment_gallery_preview

Model Qoros 3 Sedan będzie co prawda produkowany w Chinach, jednakże przy użyciu części największych światowych koncernów takich jak: Valeo, Bosch, TRW, czy Continental, co ma przełożyć się na niezawodność i trwałość podzespołów.

Chiński producent, chcąc zaimplementować europejskie standardy zaprosił także do współpracy postacie o znanych nazwiskach w światowej branży motoryzacyjnej. Nadzór nad kwestiami technicznymi pełnić będzie Klaus Schmidt, znany z BMW, natomiast za stylistykę odpowiedzialny jest Gert Hildebrand, dotychczasowy autor designu nowych MINI.

Qoros-3-Sedan-Safety-structure_gallery_preview

Qoros szczególną wagę zamierza przyłożyć do bezpieczeństwa, a celem marki jest osiągnięcie maksymalnych wyników w crash-testach wszystkich modeli.

Qoros 3 Sedan dostępny będzie początkowo z silnikami benzynowymi 1.6 litra o mocach odpowiednio 126KM i 156KM w wersji z turbodoładowaniem.

Rozpoczęcie sprzedaży modelu w Chinach planowane jest na drugą połowę tego roku, a w Europie Qorosy najwcześniej zobaczymy na drogach pod koniec bieżącego roku.

 

Aktualności

O autorze

Jsem kreativní člověk se smyslem pro detail a své schopnosti uplatňuji v automotive ;-)
Brak odpowiedzi dla “Qoros, czyli Chiny kontratakują…”

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress