Regeneracja części samochodowych. Co warto regenerować?

paź 27, 2021 1 odpowiedź przez

Coraz większa popularnością cieszą się oferty regeneracji części samochodowych. Czy warto z nich korzystać? Jakie części warto poddawać procesowi regeneracji? Na czym polega regeneracja?

Na czym polega regeneracja części samochodowych?

Regeneracja części samochodowych to nic innego jak naprawa/wymiana uszkodzonych elementów. Na korzyść regeneracji wpływa cena, która jest o wiele niższa niż zakup nowej części. W większości przypadków regeneracja wykonywana na oryginalnych częściach identycznych jak w produktach nowych. Co więcej coraz częściej po procesie regeneracji z części, które nie zostały wymienione to tylko obudowa. Pamiętajmy, ze każdy warsztat który wykonuje usługę regeneracji części samochodowych na wysokim poziomie udziela na wykonana przez siebie usługę gwarancje.

Regeneracja elementów zawieszenia

Niestety stan polskich dróg nie wpływa dobrze na zawieszenie naszego pojazdu. Zamiast decydować się na zakup nowych drogich części renomowanych firm warto rozważyć regeneracje. W przypadku regeneracji wahaczy zabieg będzie polegał na wymianie sworzni oraz tulei metalowo-gumowej – do wykonania procesu potrzebna jest specjalna prasa, która posiadają warsztaty specjalizujące się w tego typu usłudze. Elementem zawieszenia bardzo często poddawanym regeneracji jest tylna belka występująca w samochodach francuskich.

Regeneracja elementów elektrycznych

Elementami, które najczęściej trafiają do procesu regeneracji jest rozrusznik oraz alternator. W większości przypadków ich napraw wiążę się z koniecznością wymiany szczotek i łożyska. Zdecydowanie tańszym w regeneracji jest rozrusznik, ponieważ zakres prac jest o wiele mniejszy. Do najbardziej poważnych zaliczyć należy wymianę bendiksa. W przypadku naprawy alternatora koszt może być wyższy niż rozrusznika, ponieważ części zamienne są droższe.

Regeneracja turbosprężarek

Turbosprężarka to jedna z droższych części występujących w pojazdach. Cena nowej renomowanej firmy turbosprężarki w wielu przypadkach przekracza wartość pojazdu, w którym ma być zamontowana. Szukając alternatywy innych firm niż renomowane musimy się liczyć z bardzo słabą jakością wykonania co bezpośrednio przełoży się na żywotność. Ciekawostką jest fakt, że w większości przypadków usterka turbosprężarki leży po winie kierowcy, który w nieodpowiedni sposób z niej korzystał. Decydując się na regeneracje turbosprężarki musimy zdawać sobie sprawę, że większość napraw oscyluje w granicach 1000 złotych. Wymiana modułu elektronicznego, uszczelniaczy, łożyska, wirnika to najczęstsze wymiany jakie wykonują zakłady świadczące usługi regeneracji turbosprężarek.

Regeneracja części samochodowych – jaki zakład wybrać?

Regeneracja części jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak przed jej wykonaniem należy sprawdzić, który warsztat w okolicy wykonuje usługę na najwyższym poziomie. Podczas wyboru miejsca w której zregenerujemy nasze poszczególne części szczególną uwagę zwróćmy na opinie innych osób, które skorzystały z usług danej firmy. Pamiętajmy, aby podczas zlecania usługi zapytać o gwarancję na wykonana usługę oraz o jakość/firmy użytych podzespołów.

Aktualności, Strefa Wiedzy

O autorze

Powiadają, że w aucie urodzony... Z wykształcenia umysł ścisły, a z zamiłowania humanistyczny...

Jedna odpowiedź do artykułu “Regeneracja części samochodowych. Co warto regenerować?”

  1. RegeneracjaDPF Kadex says:

    Oprócz regeneracji wymienionych w artykule części, do regeneracji nadają się także filtry cząstek stałych i katalizatory. Zamiast kupować nowe, można udać się do warsztatów, które zajmują się tym profesjonalnie i są w stanie doprowadzić filtr i katalizator do niemalże fabrycznego stanu. Powinna ona dawać gwarancję wykonanej usługi.

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress