Test kamery Xblitz Go Se

maj 29, 2021 Brak odpowiedzi przez

Czy warto posiadać kamerę samochodową? Najlepiej sprawdzić to w praktyce. RTV Euro AGD przekazało nam na teksty model Xblitz Go Se, więc możemy się przekonać czy będzie przydatne tego rodzaju urządzenie. Zatem jedziemy…

Pierwsza kwestia – gdzie zainstalować kamerę w aucie. Najważniejsze, by nie zasłaniała widoczności podczas jazdy. Można więc ją umocować pod przednim lusterkiem, na dole przedniej szyby, ewentualnie w jej górnych narożnikach. Instalując urządzenie w bocznych częściach szyby, musimy jednak pamiętać o konieczności ustawienia dobrej widoczności dla kamerki, by sprzęt spełniał swoje zastosowanie.

Pierwsze co zauważyłem w Xblitz Go Se to intuicyjność obsługi. Do instrukcji nie zajrzałem ani razu, choć ostatnio z tego typu urządzeniem jeździłem kilka lat temu. Tutaj niemal wszystko wydaje się oczywiste, choć oczywiście nie radzimy wyrzucać opisu do kosza – zawsze może stanowić pomoc. Kolejna sprawa dotyczy mocowania. Bezproblemowe, na przyssawkę, kamerę możemy obracać, ustawiać – rewelacja. Łatwy i szybki montaż/demontaż pozwala ją schować/zabrać, by nie stanowiła pokusy dla złodziei. W dodatku, podczas około 900 km testu na różnego rodzaju nawierzchniach urządzenie ani razu nie odpadło. Jedyne co na tym etapie wkurza to dyndający przewód do ładowania gniazdem 12V, czego jednak trudno uniknąć.

Kamera pozwala na nagrywanie obrazu w full HD, przybliżanie/oddalanie widoku, rejestrowania dźwięku, robienia zdjęć. Rozmiar ekranu wynosi 2 cale. Sprzęt uruchamia się po przekręceniu stacyjki samochodu i działa jeszcze kilka minut po odłączeniu zasilania. Niestety, aby utrwalić obraz musimy sobie dokupić kartę SD. Jeśli użyjemy tej o pojemności 64 GB, zapisanych zostanie około 9,5h nagrywania. W przeciwnym razie wszystko idzie w pętli. Potem kabel i łatwe zgranie na komputer.

Nie ma co się wielce rozpisywać na temat działania. Wszystko spełnia standardy nagrywania na własny użytek, nie mieliśmy żadnych zawieszeń i problemów. Jakość w ciągu dnia bardzo dobra, w nocy też nieźle – przy większości filmów po zmroku byliśmy w stanie odczytać dowody rejestracyjne. A koszty? W RTV Euro AGD na koniec maja cena wynosiła 349 zł. Za co? Ot, przykład z jednej z tras. Auto będące na podporządkowanej drodze nagle wyjechało przede mnie. Zdążyłem wyhamować, lecz miałem tutaj sporo szczęścia. Przy tego rodzaju sytuacji – materiał dowodowy jak znalazł – minimalizujemy problemy z ubezpieczalnią. Youtuberzy utrwalą swoją. Oby zgodną z przepisami, jazdę.

Zakup tego rodzaju urządzenia uważamy za sensowny, no chyba że słabo sobie radzicie za kierownicą (ktoś się przyzna?) i boicie się, że w kogoś wjedziecie. Wtedy albo schowajcie dowody albo zrezygnujcie wcześniej z zakupu.

Nowe, Testy

O autorze

Kocha pisać. Sprzęty i technologie traktuje jako narzędzia, więc nie zachwyci go efektowny spojler czy wielki silnik. Pragmatyk. Redaktor Eurologistics i Log24.pl. Przez 10 lat prowadził FlotęAutoBiznes, magazyn dla Fleet Managerów. Wcześniej m.in. w Głosie Wielkopolskim i Super Expressie.
Brak odpowiedzi dla “Test kamery Xblitz Go Se”

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress