Czy warto inwestować w wideorejestrator samochodowy? Test Xblitz S10 Duo

gru 19, 2022 1 odpowiedź przez

Wideorejestratory samochodowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność, co więcej wielu kierowców nie wyobraża sobie pojazdu bez nich. W jaki produkt warto zainwestować? Zapraszamy na test Xblitz S10 Duo.

Czym jest wideorejestrator?

Wideorejestrator jest urządzeniem, które rejestruje wszystkie zdarzenia wokół naszego pojazdu zarówno podczas podróży jak i postoju. Pełni funkcje czarnej skrzynki, która w przypadku zdarzenia drogowego w łatwy sposób odtworzy jego przebieg. Z drugiej strony zarejestruje wybryki piratów drogowych.

Xblitz S10 Duo – wygląd

Xblitz S10 Duo to sporej wielkości rejestrator samochodowy, który składa się z dwóch elementów- głównego rejestratora – wyposażonego w wyświetlacz oraz małej kamerki- do montażu z tyłu pojazdu. Główny rejestrator otrzymał 2,4 calowy wyświetlacz, a jego całokształt już na wstępnie daje Nam do zrozumienia, że mamy do czynienia z solidnie wykonanym produktem. Czarny matowy plastik idealnie sprawdza się jako akcesorium samochodowe, ponieważ nie odbija słońca i nie oślepia innych kierowców. Główny rejestrator do złudzenia przypomina mały aparat fotograficzny. Co ciekawe w opakowaniu znajdziemy czytnik kart microSD na USB – bardzo przydatny.

xblitz-s10-duo-opakowanie

xblitz-s10-duo-opakowanie-2

Xblitz S10 Duo – montaż

Montaż kamery samochodowej Xblitz S10 Duo według producenta jest prosty i szybki. Rzeczywiście kamera wyposażona jest w aktywny uchwyt, który posiada magnesy oraz złącze zasilania. Efekt? Jeżeli chcemy wyciągnąć kamerę z samochodu możemy to zrobić w prosty i szybki sposób, a jej ponowny montaż będzie tak łatwy i szybki jak demontaż. Magnetyczny uchwyt montowany jest do szyby za pomocą przyssawki, co przydaje się zarówno podczas pierwszego kontaktu z urządzeniem jak i w trakcie demontażu.

W zestawie znajdziemy długi kabel zasilający, dzięki czemu możemy go ukryć montując pod tapicerka. Końcówka kabla zasilającego zakończona jest klasycznym złączem ładowarki samochodowej tzw. „zapalniczki”.

Tylna kamera montowana jest za pomocą ruchomej blaszki, dzięki której możemy ustawić ja pod odpowiednim katem. Niestety montaż tylnej kamery przy wykorzystaniu fabrycznych kabli nie należy do najłatwiejszych i tutaj zdecydowanie zalecamy do skorzystania  z serwisu samochodowego.

xblitz-s10-duo-uchwyt

 

Xblitz S10 Duo – co oferuje?

Dane techniczne Xblitz S10 Duo są odpowiednie do zaspokojenia potrzeb 95% użytkowników. Oba urządzenia – rejestrator z przodu jak i kamera z tyłu oferują nagrywanie w rozdzielczości Full HD i są wyposażone w szerokokątne obiektywy, dzięki czemu zarejestrują praktycznie wszystko co dzieje się przed i za naszym autem. Ciekawa funkcja jest kamera cofania, która ułatwia parkowanie, dzięki wyświetlaniu obrazu na głównym rejestratorze podczas cofania pojazdu.  Wideorejestrator Xblitz S10 Duo wyposażony jest w nowoczesny sensor marki Sony, który zadba o wszystkie detale materiału wideo, który będzie czytelny i przejrzysty nawet w nocy. Ciekawostka jest fakt, zastosowania sześciu soczewek wykonanych ze szkła. Xblitz S10 Duo wyposażony jest w G-Sensor, który w przypadku wypadku uchroni nasze nagranie.

xblitz-s10-duo-front

xblitz-s10-duo-tyl

xblitz-s10-duo-tylna-kamera

Xblitz S10 Duo – użytkownie

Zarówno montaż jak i użytkowanie kamery Xblitz S10 Duo jest bardzo proste. Konfiguracja kamery odbywa się poprzez przycisk znajdujący się w prawym dolnym rogu. W menu znajdziemy podział funkcji na dwie grupy: związane z ustawieniami wideo oraz ogólnymi parametrami konfiguracyjnymi. Śmiało mogę stwierdzić, że nawet osoba która nie jest zaprzyjaźniona z urządzeniami elektronicznymi spokojnie obsłuży wideorejestrator firmy Xblitz. Obraz wyświetlany na 2,4 calowym wyświetlaczu jest bardzo czytelny, jasny, a co najważniejsze w przypadku konieczności identyfikacji chociażby tablic rejestracyjnych pojazdu uchwyconego na nagraniu odbywa się to w bardzo szybki, łatwy i czytelny sposób, a co najważniejsze przynosi pożądany efekt – tablice można odczytać. Przedni rejestrator deklaruje się katami widzenia 150 stopni, natomiast tylni 120 stopni. Oczywiście nagrywanie odbywają się w pętli przez co nie spotkamy się z sytuacja braku miejsca na nagranie. Stare nagrania zastępowane są nowymi.

xblitz-s10-duo-szyba

xblitz-s10-duo-praca

Xblitz S10 Duo

Użytkując kamerę samochodowa Xblitz S10 Duo przez kilkanaście dni uważam ja za solidne narzędzie w które warto wyposażyć nasz pojazd. Cena katalogowa rejestratora wynosi 499 zł, jednak produkt bardzo często objęty jest możliwością wykorzystania dodatkowego kodu rabatowego, dzięki któremu już za około 410 zł możemy stać się jego właścicielami. Na duży plus Xblitz S10 Duo zasługuje druga kamera, która rejestruje obraz za naszym pojazdem, a możliwość wykorzystania jej jako kamery cofania rozszerza funkcje całego zestawu i to o bardzo cenna funkcjonalność. Całość produktu jest bardzo dobrze wykonana, a co najważniejsze efekty pracy Xblitz S10 Duo czyli rejestrowany obraz jest bardzo wyraźny i pozwala dostrzec wszystkie detale. Produkt zdecydowanie polecam dla osób poruszających się w większości w trybie miejskim, gdzie bardzo często „oczy rejestratora” powinny znajdować się zarówno z przodu jak i z tylu pojazdu.

Tutaj kupicie Xblitz S10 Duo

Aktualności, Testy

O autorze

Powiadają, że w aucie urodzony... Z wykształcenia umysł ścisły, a z zamiłowania humanistyczny...

Jedna odpowiedź do artykułu “Czy warto inwestować w wideorejestrator samochodowy? Test Xblitz S10 Duo”

  1. Wiechui says:

    Idealny prezent na gwiazdkę!
    Cena ok jakość tez ok.

Zostaw odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress